Pierwsze inteligentne osiedle będzie w Gliwicach!

Pierwsze inteligentne osiedle będzie w Gliwicach!
W ramach inwestycji Osiedle Leśna Ostropa podjęliśmy kroki mające na celu wdrożenie nowatorskich rozwiązań inteligentnej automatyki budynkowej. W tym celu podjęliśmy współpracę z firmą APA GROUP, wiodącym producentem rozwiązań inteligentnej automatyki budynkowej.

W konsekwencji tych działań Osiedle Leśna Ostropa będzie jednym z pierwszych w rejonie oraz jednym z nielicznych w Polsce Inteligentnym Osiedlem, nowatorską inwestycją na rynku nieruchomości.

Prestiżowa inwestycja, z nowoczesną architekturą, zachwycającą designem i funkcjonalnością rozwiązań, w powiązaniu z zaawansowaną technologią, ma stanowić tło dla komfortu i bezpieczeństwa życia jego mieszkańców.

Przy użyciu systemu będą zdalnie zarządzane najważniejsze funkcje w ramach osiedla. Inteligentne rozwiązania automatyki dla części wspólnych na osiedlu, będą odbywały się min. w ramach zarządzania oświetleniem, monitoringiem strefy wjazdu/wejścia na teren inwestycji, ze szczególną uwagą poświęconą bezpieczeństwu i monitorowaniu placu zabaw. Każdy mieszkaniec osiedla w ramach intuicyjnej, dedykowanej aplikacji na swoim telefonie, będzie miał możliwość zarządzać dostępem na osiedle otwierając/zamykając bramę wraz ze zintegrowanym podglądem na żywo, z kamery, na strefę wjazdową.

W ramach automatyki budynkowej zintegrowane zostanie zarządzanie obiektem klubowym, od oświetlenia, sterowania ogrzewaniem, klimatyzacją, zintegrowanie systemów i urządzeń strefy wellnes & spa, zdalne zarządzanie dostępnością pokoi hotelowych oraz strefą restauracji. Zdalnie, z poziomu aplikacji każdy użytkownik osiedla, będzie miał możliwość, zarezerwować pokój dla swoich gości, stolik w restauracji lub saunę na określoną godzinę. Co więcej, w ramach aplikacji będzie można również realizować wszelkie inicjatywy osiedlowe.

Dodatkowo, każdy z mieszkańców będzie miał możliwość, na preferencyjnych warunkach finansowych, wyposażyć swój dom w spersonalizowane rozwiązanie, integrując urządzenia i instalacje w jeden inteligentny system, w ramach którego będzie mógł sterować jego wyposażeniem oraz monitorować każde z pomieszczeń domu, niezależnie od tego gdzie znajdują się jego mieszkańcy.

Dodatkowo, sterujący domem system będzie informował na bieżąco o wszystkich zdarzeniach mających miejsce w obrębie rezydencji, co wzmocni poczucie bezpieczeństwa własnego i bliskich, a inteligentna automatyka może zostać dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego domownika i zostać zaprogramowana tak, aby spełniała nawet najbardziej wyszukane potrzeby.